top of page

Kuksa Üzerine

Güncelleme tarihi: 20 Eyl 2023

Bir zamanlar Kuzey Avrupa'nın bir kültür varlığıyken günümüzde namını tüm dünyaya duyuran elde tutulan, göz önünde olan, defalarca farklı açılardan fotoğrafı çekilen, envai çeşit model ve varyasyonu üretilmiş harika bir ürün olan Kuksa üzerine biraz mütalaa edeceğiz.


Ülkemizde de popüleritesini gittikçe arttırmış olan kuksa, üzerine isim, logo, figür veyahut desen kazınarak da kişiselleştirilebilmektedir. Bir çok ağaç türünden üretimi olmakla beraber en çok rağbet ceviz ağacına ve elbette muhteşem desenli antik bir ağaç olan zeytin ağacınadır.


Harikulade bir desen dizilimi olan bu ağaçlar kuksaya bambaşka bir hava katarken, özlerine işlemiş olan ruhu kuksaya ve dolayısıyla içtiğiniz içeceklere yansıtmaktadır. Bu anlamda da sağlıklı bir üründür kuksa. İçecekleri çabuk soğutmaz, kolay kolay kırılmaz, kir tutmaz ve çok kullanışlıdır.


Ağaç ve orman çeşitliliği bakımından dünyanın en gözde ülkelerinden Türkiye'mizde kuksaya rağbet göz kamaştırıcı ve heyecan verici boyutlarda. Umarız artarak devam eder ve ülkemizin vazgeçilmez unsurlarından biri hâline gelir.

2 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page